Media o nas

Mimo, że fistball dopiero raczkuje w naszym kraju, na temat tej dyscypliny pojawiło się już sporo publikacji w mediach. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:


POLSATSPORT.PL

Słynny polski siatkarz zmienił dyscyplinę. Chce wystąpić na igrzyskach

"Z reprezentacją juniorów prowadzoną przez Ireneusza Mazura zdobył złote medale mistrzostw Europy i świata. Z dorosłą kadrą siatkarzy wystąpił m.in. na igrzyskach olimpijskich w Atenach. Robert Szczerbaniuk niespodziewanie zmienił dyscyplinę! Teraz planuje start na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich - World Games w 2017 roku we Wrocławiu."


IGRZYSKA24.PL

Zamieni siatkówkę na Fistball? Robert Szczerbaniuk chce wystąpić na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich

"Po zdobyciu tytułu młodzieżowego mistrza Europy i świata Robert Szczerbaniuk postawił przed sobą nowy, zupełnie nieoczekiwany cel. Były siatkarz AZS-u Częstochowa trenuję Fistball i planuje start na przyszłorocznych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich."

 


PRZEGLADLIGOWY.COM

Michał Peciakowski o fistballu i lidze austriackiej

"W Polsce nie szuka się alternatyw dla siatkówki. Niezależnie od tego, warto zapoznawać ludzi z fistballem."

Oriol Gasa Falcon: W Grieskirchen przeżyliśmy piękne chwile

"Przybyliśmy do Austrii bez konkretnych oczekiwań - chcieliśmy po prostu cieszyć się grą, prezentując to, nad czym wspólnie pracowaliśmy - wyjaśnia Oriol Gasa Falcon, występujący na mistrzostwach Europy w fistballu w barwach Hiszpanii."

Leszek Wróbel: Chcemy kontynuować naszą pracę

"Każdy, kto obejrzał na żywo chociażby jeden mecz fistballu, czy to w Grieskirchen, czy gdziekolwiek indziej, przekonał się na pewno sam, jak fajny jest to sport."

Robert Szczerbaniuk: Stać nas na niejedną niespodziankę

"Niestety mało kto w Polsce wie, co to jest fistball. Od popularnej u nas siatkówki, różni się on trochę zasadami - na przykład atakuje się z pięści."


SIATKA.ORG

Robert Szczerbaniuk postawił przed sobą nowy cel

"Po zdobyciu tytułu młodzieżowego mistrza Europy i świata Robert Szczerbaniuk postawił przed sobą nowy, zupełnie nieoczekiwany cel. Były siatkarz AZS-u Częstochowa trenuję Fistball i planuje start na przyszłorocznych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich."

 


WROCLIFE.PL

Fistball - poznaj dyscypliny World Games

"Z nim w składzie Polska zdobywa mistrzostwo Europy juniorów w 1996 roku, rok później mistrzostwo świata. Potem siatkarz zalicza 120 meczów w dorosłej reprezentacji Polski."


THEWORLDGAMES2017.COM

Robert Szczerbaniuk: kilku kolegom spod siatki zaproponuję zabawę na lato

"W sumie tak. Fistball jest bardzo popularnym sportem w Niemczech, Szwajcarii czy Austrii. Tam mają nie tylko normalne, trawiaste boiska do tej gry, ale też pełnowymiarowe hale, z placem 20×50 metrów."