Polskie Stowarzyszenie Fistballu – pierwszy taki klub w Polsce!

Kwiecień 25, 2017

Zaczynamy naszą działalność!

Celem naszej działalności jest popularyzacja fistballu – sportu, który można opisać jako wariację siatkówki i tenisa na trawiastym boisku. Dyscyplina ta nie jest jeszcze szerzej znana w Polsce, ale jesteśmy przekonani, że już wkrótce stanie się ona rozpoznawalna, a z czasem popularna. Dostrzegamy bowiem dynamiczny rozwój tej dyscypliny poza granicami, m.in. w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, dlatego tak mocno wierzymy w jej potencjał również w naszym kraju.

W związku z tym podjęliśmy decyzję o założeniu pierwszego w Polsce klubu w tej dyscyplinie – POLSKIEGO STOWARZYSZENIA FISTBALLU. Nasz klub oficjalnie powstał w marcu 2017 roku, jednak już rok wcześniej skompletowaliśmy nasz zespół i spróbowaliśmy swoich sił na dużej i prestiżowej imprezie jaką są niewątpliwie Mistrzostwa Europy. Jesteśmy także członkiem INTERNATIONAL FISTBALL ASSOCIATION – międzynarodowej federacji, która aktywnie działa od prawie 60 lat, a obecnie zrzesza aż 52 krajowe związki.

Polskie Stowarzyszenie Fistballu jest inicjatywą osób, które w większości są nadal aktywnymi siatkarzami, a duża część z nas wiele lat grała w czołowych klubach siatkarskich, a nawet w kadrze Polski.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *